Феєрверк, як і інші предмети і події, можна віднести до категорії «самий- самий». Приміром, самий довго палаючий або найбільший. Саме про такі рекорди ми і розповімо в цій статті. До їх числа будуть ставитися не тільки офіційні, відповідно до книги рекордів Гінесса, а й ті, що були зафіксовані очевидцями і поки, з якогось непорозуміння, туди не потрапили.
Найбільшим з усіх вироблених є феєрверк, який підірвали в місті Хоккайдо (Японія) на фестивалі озера Тоя в 1988 році, 15 липня. Вага заряду становив порядку 700 кг, а діаметр - 138 см ( 54,7 дюймів). Діаметр розриву феєрверку склав близько 1,3 км. Примітно, що залп стався на плаваючій платформі, а не в повітрі.
Найдовша вогняна « гримуча змія » була представлена в місті Джахор ( Малайзія) місцевим відділом туризму в 1988 році, 20 лютого. Її довжина складала близько 6 км і включала в себе петарди в кількості 3338777. При наявності 650 кг пороху, час горіння склало майже дев'ять з половиною годин ( не вистачило лише трьох хвилин).
Найбільшим рухомим « вогненним сонцем » є творіння, представлене FPAG ( Флоридська Піротехнічна Гільдія Мистецтв) в 1992 році, 14 серпня у місті Айдахо- Фолс ( США ) в рамках Міжнародної Піротехнічною Ліги ( PGI ). Діаметр « сонця » склав близько 15,5 м. А час горіння - 3 хвилини і 45 секунд.
Рекорд по запуску ракет належить Террі Макдональд - піротехніку з Великобританії. Він запустив відразу 39210 ракет одночасно. Це шоу тривало протягом майже 15 секунд і проходило на пляжі в місті Джерсі в дев'яностих роках XX століття.
Тепер зупинимося на неофіційних рекорди. Так, найпотужнішим вважають салют, який був проведений в Москві на честь закінчення II світової війни (1945 рік), для якого використовувалися зенітні знаряддя.
До числа найбільших феєрверків відносять «Товстун - 1 » і «Товстун - 2 ». Заряди були зроблені родиною Груччі і мали діаметр близько 1 м при висоті в 91 см. Вага кожної з них був 325 кг. Для тестового запуску, який проходив в Кембриджі ( США ) в 1976 році, виготовили мортиру зі сталі висотою 3,3 м і вагою в 2 т. Тоді як ширина її стінок була близько 2 см. «Товстун - 1 » так і не злетів, розірвавшись на землі і утворивши воронку порядку 3,5 м глибиною. Сталева мортира відлетіла від місця запуску на 400 м. Запуск «Товстун - 2 » проходив у Флориді в 1977 році, 22 жовтня. Після « виходу» з мортири він піднявся лише на 45 м, а потім вибухнув, як велика вогненна куля.
Девоном Дикенсон (Каліфорнія ) був виконаний найбільший заряд, який успішно спрацював. Його діаметр складав 36 дюймів. Тоді як найбільшим (з діаметром заряду близько 1 м) і успішним феєрверком з ефектом « букета хризантем » вважається тама (від японського tama ). Для ваги заряду в 250 кг була використана мортира вагою 3 т при її висоті - 4,3 м. Запуск з діаметром розриву в 600 м був здійснений в 1980 році, 16 жовтня недалеко від міста Фаттсу.
І нарешті, найдовший « вогнепад » був зроблений в 1997 році, 15 серпня у місті Нагано ( Японія ) Suwako Kojyomatsuri ( Сууоко Коджіоматсері ), довжина якого склала 3 м.