Феєрверк - це казка, але у кожної людини своє ставлення до неї. Одні вважають цю розвагу марною тратою грошей, а інші захоплюються красою вогнів. Запускати феєрверки в дні святкувань стало вже традицією і ця традиція сягає корінням у далеке минуле. Люди, які організовували запуск феєрверків, знаходили все нові і нові рішення для постановки свого вогняного подання.
У минулому для запуску феєрверку використовувалися барки і з цих барок запускалися вогні на тлі красивих будівель. Пізніше вже й архітектурні елементи самих будівель використовувалися під майданчики для запуску феєрверків. Навіть купол собору Святого Петра в Римі використовувався для запуску вогняного подання. Постановники вогняного шоу застосовували й всілякі механізми і пристосування для режисури своїх вистав. Книга Джона Бабінгтон «Pyrotechnia, or A discourse of Artificiall Fire - works ...» побачила світ ще у далекому 1635 розповідає про такий феєрверкових машині. Машина була виконана у вигляді статуї вершника ведучого бій з драконом і отримала назву «Святий Георгій і Дракон».
Крім машин і пристосувань для запуску феєрверків залучалися і живі люди в якості « стартових » майданчиків. Джон Байт у своїй книзі « The Mysteryes of Nature and Art. In foure severall parts ... [ Part lI ] The composingof all Manner of Fire - Works For Triumph and Recreacion ... », що вийшла в Лондоні в XVII столітті описав одну живу картинку. «Зелена» людина - таку назву була дано тому, хто ніс феєрверк, очолював всі значущі процесії, несучи в своїх руках великий кубок. Кубок буквально минав іскрами і таким чином розчищав дорогу для учасників процесії. На цій людині був плащ з тканини зеленого кольору і така накидка захищала несучого від отримання травм від іскор феєрверку.
Давид Холл спробував відтворити дух і способи запуску «живих» феєрверків і він стверджує, що традиції запуску феєрверку в наш час, віддалені від тіла. Холл вважає, що кожен, хто бере участь в шоу, зобов'язаний відчувати, вбирати запах і дим вогнів і тільки тоді можливо людина зрозуміє всю ідею запуску феєрверку.
У деяких країнах до цих пір ще шанують і святкують із застосуванням « живого» феєрверку. Мексиканці навіть влаштовують грандіозні паради «живих» феєрверків. Ці паради не поступаються за красою та грандіозності видовища карнавалів, які проходять в Ріо.