Вибору кольору феєрверків традиційно надається велике символічне значення. Колірна гамма феєрверків на батьківщині феєрверків, в Китаї, диктується традицією. Цікаво, що на Сході символічне значення кольорів трактують інакше, ніж у Європі. У Китаї білий колір - це колір старості, осіннього зів'янення і нещастя, а в Європі цей колір асоціюється з невинністю, радістю, світлом, наречені надягають білі вбрання.
Китайці при запуску петард намагаються не використовувати білі вогні. Перевага віддається блакитному кольору, він вважається символом життєвого шляху - Дао, одного з центральних понять китайської філософії. При цьому темно -синій і чорний кольори несуть в собі негатив, настрій цих квітів - страх і тривога. Тому не варто зловживати синіми феєрверками , вважають китайці. А блакитні феєрверки, які прагнуть до світлого початку, навпаки, нешкідливі.
Популярний жовтий феєрверк, цей колір у буддистів уособлює вищу субстанцію, а у конфуціанців є ознакою " золотої середини ".
Червоний колір феєрверку - один з найулюбленіших в сучасному Китаї. Цей колір є символом міцності влади , він став головним кольором китайських феєрверків після перемоги в Китаї комуністичної партії в 1949 році.
Форма і колір салюту залежать від типу снаряда і складу зірок. Снаряди багаторазового розриву розділені на кілька відсіків , кожний з яких заповнений певним складом, а всі відсіки з'єднані за допомогою детонаторів сповільненої дії.
Снаряди багаторазового розриву або залпи снарядів одноразового розриву здатні створювати надзвичайно красиві ефекти завдяки використанню різноманітних піротехнічних складів, що випромінюють світло різного кольору і які видають гуркіт при займанні.
Світіння обумовлено температурним нагріванням, атомарним і молекулярним випромінюванням. Його колір залежить від того, в якій області видимого спектра випромінюється основна частина енергії.
Атоми і молекули збуджуються при нагріванні в піротехнічному полум'я до високих температур і виділяють надлишкову енергію у вигляді світла. Атомарний натрій є інтенсивним джерелом жовто -оранжевого випромінювання. Неміцні сполуки, що містять мідь, барій і стронцій, створюють синій, зелений і червоний кольори відповідно ( в центрі). Згадані нестабільні молекули утворюються тільки на короткий час в гарячому полум'я. Частинки алюмінію і магнію при займанні дають білі іскри; частинки заліза і деревного вугілля не нагріваються так сильно, тому випромінюють слабкий золотистий світло ( внизу).