Виготовлення феєрверків нескладне, але вимагає відомої акуратності і уважності, ретельності, а головне - обережності. У процесі складання різних сумішей для виготовлення феєрверків доводиться мати справу в більшості випадків з вогненебезпечними і навіть вибуховими речовинами. В інших випадках достатньо струсу або несильного удару, щоб викликати займання або вибух суміші, а з ними і пожежа всього приміщення, тому необхідно добре засвоїти хоча б такі основні правила, що оберігають від нещасних випадків.
1. У житловому або дерев'яному приміщенні ні в якому разі не можна в більшій кількості зберігати порох, бертолетову сіль та інші вибухові речовини.
2. Склади рекомендується виготовляти в нежитловому приміщенні. Якщо це неможливо, виготовлення складів потрібно вести в окремій кімнаті, причому по закінченні роботи залишки речовин (порох, сірку, селітру, вугілля та ін. винести з кімнати в звичайне місце їх зберігання ( нежитлове і обов'язково кам'яне, із земляною підлогою). У робочій кімнаті не повинно бути запасів складів або готових виробів.
3. Вибійку гільз приготованими складами рекомендується вести також в окремому приміщенні і ні в якому разі не там, де зберігаються основні речовини.
4. Якщо набивка гільз виробляється в тій кімнаті, де виготовляються склади, то необхідно стіл з приготованими складами абсолютно ізолювати від робочого столу, на якому набиваються гільзи, так як природне при набиванні гільз струс може викликати займання або вибух складу. Для цієї мети найкраще влаштувати підвісну полицю для змішування складів.
5. Ні в якому разі не слід у сухому вигляді пресувати або розтирай вибухові склади, особливо містять бертолетову сіль і сірчисту сурму. У разі необхідності склад повинен бути попередньо змочений спиртом і перетворений на рідкувату або тістоподібної масу.
6. Якщо під час роботи прокидається на підлогу небудь вибуховий склад то роботу потрібно припинити і ретельно зібрати прокидається і кинути у воду. Потрібно стежити, щоб у працюючих ноги не були взуті в чоботи із залізними цвяхами. Найкраще працюючим користуватися м'якими туфлями і підлогу час від часу сприскувати водою.
7. Солі міді, миш'яку та ртуті - дуже отруйні і при стиранні в порошок потрібно з ними бути обережними. Корисно розтирання цих солей виробляти на відкритому повітрі, тримаючи у носа і рота носовичок.