Яке ж сучасне торжество може обійтися без феєрверку і салюту. Але, на жаль, не всі вміють правильно їх використовувати, про це кажуть щоденні зведення пригод, особливо на новорічних святах. При використанні простих піротехнічних виробів слід дотримуватися таких нескладних правил.
Після придбання або безпосередньо перед застосуванням піротехнічної продукції слід прочитати інструкцію на упаковці . Якщо така відсутня, то слід поцікавитися правилами експлуатації у продавців. Не всі слідують подібних порад і використовують феєрверки не за призначенням Якщо в момент покупки Ви виявили на піротехнічному виробі дефект ( вм'ятину, тріщину, пошкодження корпусу або гніту ), то варто відмовитися від застосування подібних продуктів Ні в якому разі не переносите феєрверки в кишенях. Це може викликати мимовільне займання Зберігати піротехнічні вироби слід далеко від джерел тепла, і у важкодоступних для дітей місцях При використанні феєрверків слід перебувати у тверезому стані і не курити Не можна запускати піротехнічні вироби під деревами, навісами, проводами, а також у безпосередній близькості від легкозаймистих предметів ( стогів сіна, соломи, дерев'яних будівель ) При приведенні піротехніки в дії не можна нахилятися над ними Після закінчення дії феєрверку не можна наближатися до нього на протязі 5... 10 хвилин Якщо феєрверк після підпалювання гноту не спрацював, не можна намагатися повторно підпалити його Не можна давати феєрверк дітям.
Нижченаведені правила допоможуть застосовувати складні піротехнічні вироби :
Складними піротехнічними виробами називають вид піротехніки , призначений для професійної розважальної діяльності . Їх застосування і зберігання може бути здійснено виключно фахівцями - підготовленими співробітниками . Звичайні люди можуть брати участь у дії тільки як глядач на безпечній відстані . Присутність маленьких дітей на заходах із застосуванням професійної піротехніки неприпустимо , так як різкі шумові ефекти просто можуть налякати їх. Феєрверк типу ракета запускається в повітря на висоту 20 ... 100 метрів , після чого спрацьовує піротехнічний склад і він вибухає. Після вибуху рейка - стабілізатор падає на землю. При цьому вона може досить сильно вдарити глядача або пошкодити очі. Тому запуск подібних виробів слід здійснювати в сторону від глядачів.
Найпотужніші і барвисті феєрверки запускаються на висоту до 300 метрів за допомогою пускових пристроїв. Можливо , спрацьовування феєрверку на низькій висоті або прямо в пусковому пристрої . Бувають випадки , коли розірвався снаряд падає на землю і детонує . Піротехнічна продукція діаметром до 50 мм називається фестивальними кулями і є у вільному продажу . Не варто використовувати салют якщо довжина його гнота менше 1 см. якщо феєрверк не спрацював , то після закінчення 10 хвилин можна підійти і витрусити снаряд з пускового пристрою . Ні в якому разі не схилятися над пусковою установкою.