Феєрверк - ( ньому. Feuerwerk, від Feuer - вогонь і Werk - справа, робота) .. 1) кольорові вогні , одержувані при спалюванні порохових піротехнічних виробів ( ракети та ін ) під час веселощів , торжеств і т. д... 2 ) У переносному сенсі - стрімкий потік , велика кількість чого-небудь ( напр. , феєрверк слів).
Піротехнічний виріб Пристрій, призначений для отримання необхідного ефекту за допомогою горіння ( вибуху) піротехнічного складу.
Виріб феєрверкових Піротехнічне виріб, що створює при горінні візуальні або звукові ефекти, що використовуються при проведенні феєрверкових видовищних заходів.
Піротехнічний склад Суміш компонентів, генеруюча в процесі горіння ( вибуху) певні газоподібні і конденсовані продукти, теплову механічну енергію і створює різні оптичні, акустичні, електричні та баричні ефекти.
Ефект пальми Заряд салюту на самому піку розпадається на безліч низхідних гілок , схожих на листя пальми.
Ефект хризантеми Заряд салюту розривається на безліч голчастих пелюсток, які перетворюються на пухнастий бутон хризантеми.
Ефект верби Схоже на ефект пальми. Після того, як в небі розривається заряд, з нього вилітають гнучкі гілки, які плавно спускаються до землі.
Ефект півонії Заряди вилітають по кілька, один за іншим. Яскраві розриви схожі на букети, в яких окремі " гілочки " хаотично розлітаються в різні сторони.
Ефект бджоли Салют розривається круглої шапкою, яка перетворюється на рій бджіл. Вони з характерним дзижчанням розлітаються в різні сторони, залишаючи за собою вузькі шлейфи. Яскраві і швидкі бджоли на кілька секунд завмирають в небі, а потім по черзі пропадають.
Ефект пуголовків По своїй дії схожі з ефектом бджоли . Тільки пуголовки ще мають яскраво виражені хвостики . Колірна палітра цього ефекту вельми обширна, причому на небі можуть бути пуголовки як одного кольору, так і різнокольорові.
Висотний феєрверк Висотним можна назвати будь феєрверк, що працює на висоті не менше ніж 50 метрів над рівнем землі, тобто вище робочого рівня римських свічок, ракет, різної величини батарей салютів , бураков , фонтанів і т.д
Порох основний компонент феєрверку. По науковому, порох - це багатокомпонентна тверда вибухова суміш , здатна до закономірного горіння паралельними шарами без доступу кисню ззовні з утворенням газоподібних продуктів , енергія яких використовується для метання снарядів, руху ракет. Розрізняють декілька видів пороху: бездимний ( в тому числі, баллиститного, безполуменевої, кордітний, піроксиліновий ), димний і сумішевий . Також порох диференціюють як порох прогресивного і депресивного горіння , тобто швидко і повільно палаючий . Порох використовують як ракетного палива , для мінометних пострілів. Крім того , порох застосовується для виготовлення вогнепровідні шнури (це ті шнури, які підпалюють, щоб підірвати динаміт і т.п.), для стрільби з рушниць.
Калібр феєрверку - це внутрішній діаметр його стовбура. Діаметр стовбура феєрверку вироби визначає розмір ефектів і в деяких випадках висоту пострілу піротехнічного виробу. Більш великий калібр передбачає більш потужний ефект.
Фігура феєрверкових фігурами називаються всі піротехнічні вироби, що входять до складу феєрверку та виробляє під час свого горіння небудь ефект. По своєму пристрою і застосуванню ці фігури бувають двох видів : прості і складні. Простими фігурами називаються ті, які при спаленні феєрверку вживаються окремо, незалежно від інших, і дають певний ефект. Складні фігури складаються з простих, причому варіантів їх складання безмежне безліч. Все залежить від майстерності і винахідливості піротехніка - автора феєрверку . Прості феєрверочних фігури за місцем їх спалювання і по своїй дії при горінні поділяються на водяні / застосовувані на воді / і наземні / застосовувані на землі / . Наземні фігури по роду дії розділяються на низові - залишаються при своєму запалюванні на землі / наприклад фонтан /, верхові - піднімаються вгору / наприклад ракета / і середні - залишаючись на землі, вони викидають вміщені в них вироби вгору, наприклад римська свічка.