Видипростихфеєрверків іінструкції із застосування:відхлопавкидосалюту
Прості феєрверки, такі як бенгальські свічки або хлопавки, може використовувати кожна розсудлива людина, не маючи при цьому особливих знань. Потрібно лише вірно слідувати інструкціям, зазначеним на упаковках феєрверків. Хлопавками і бенгальськими свічками можна сміливо користуватися навіть у присутності дітей.
Хлопавки, такі улюблені багатьма людьми, випускають різних видів ( частіше циліндричної форми або у вигляді цукерки ) з пластмаси або картону. У такій фігурці мається шнурок, що є пусковим механізмом хлопавки. Щоб склад цього феєрверку загорівся і під тиском випустив наповнювач, наприклад, конфетті або серпантин, слід, тримаючи хлопавку в одній витягнутій руці, іншою рукою смикнути за шнурок. Якщо ви направите такий феєрверк в людину або лампу, то завдасте пошкодження, тому будьте розсудливі і акуратні.
Мабуть, популярнішими за хлопавки можуть бути тільки бенгальські свічки, які також прості в застосуванні. Бенгальськими свічками називають металеві палички, на яких є займистий склад, при горінні якого утворюються красиві різнокольорові іскорки. Тривалість горіння завжди різна, але не перевищує 5 хвилин. У домашніх умовах краще користуватися стандартними жовтими бенгальськими вогнями, тому що кольорові виділяють шкідливі речовини , а такі феєрверки більше підійдуть для вуличного використання. Майже всі бенгальські свічки легко підпалюються і не розкидають згорілі частинки такого феєрверку.
Іншими, більш цікавими феєрверками є прості петарди, феєрверки - фонтани, римські свічки і звичайно ж, великі салюти - їх можна використовувати виключно на вулиці. Вибрати місце просто - це мають бути пустельні майданчики, але все залежить від конкретного феєрверку. Наприклад, петарди багато місця не потрібно.
Петардами є маленькі паперові бомбочки, що містять спеціальний склад, при загорянні якого петарди вибухають з характерним бавовною. Досить підпалити в потрібному місці такий феєрверк і тут же викинути - не тримайте в руках палаючу петарду! Такі запалені бомбочки також не можна кидати в людей, тварин або судини, типу пляшок.
Наступний по простоті застосування феєрверк - римська свічка.
Це довгаста трубка з гнотом, яка при горінні викидає в повітря красиві іскри і підходить виключно для вуличного використання. Такі свічки необхідно вставляти в сніг гнотом вгору. Важливо, щоб занадто близько до свічки не було нічого займистого.
Також користуються хорошим попитом, так звані фонтани, які горять хвилини дві. При займанні вони зазвичай видають тріск або свист, викидаючи в повітря яскраві гарні потоки іскор . Деякі подібні феєрверки можна використовувати навіть у приміщеннях, про таку можливість пишуть в інструкції до виробу. А на вулиці потрібно ставити фонтан подалі від займистих предметів на рівну поверхню так, щоб він не міг звалитися. Ні в якому разі не намагайтеся погасити феєрверк.
Ну і найшикарнішими по праву вважаються салюти. Місце для них потрібно вибирати заздалегідь. Це повинна бути майданчик, в радіусі 10 метрів якої немає висоток , дерев і т.п. А на 50 метрів навколо не повинно бути низьких будов і автомобілів. Трапляється всяке, і згорілі частини салюту можуть пошкодити те , на що потраплять, тому не нехтуйте відкритої просторій місцевістю. Встановлювати батареї салютів необхідно на плоску поверхню, зміцнюючи їх знизу земляними або сніговими насипами. Уважно читайте інструкції на виробах, так як там все докладно описано. Спостерігати за салютами найкраще подалі від того місця, де вони встановлюються - приблизно на відстані 20 метрів від них. Тоді всі залишаться цілі і красивий салют подарує море святкових емоцій і феєрверк щастя.