Насправді самостійний винахід і виготовлення салютів нескладна процедура. Але, не дивлячись на це, від фахівця вимагається акуратність, копіткість, обережність і уважність. В процесі виготовлення різних хімічних сумішей для створення святкових феєрверків дуже часто доводиться мати справу безпосередньо з вибуховими і вогненебезпечними речовинами. В деяких випадках може бути досить одного лише несильного удару або струсу, для того, щоб викликати вибух даної суміші або ж її займання. Унаслідок таких подій, досить часто виникають пожежі в приміщеннях будь-якого типу. Для того, щоб уникнути подібного роду неприємних ситуацій, необхідно дотримуватися основних правил, які обережуть вас від нещасних випадків.
Перш за все, в дерев'яному або житловому приміщенні категорично заборонено в досить великій кількості зберігати порох, сіль бертольову і інші вибухонебезпечні речовини. Різні хімічні склади і з'єднання фахівці настійно рекомендують виготовляти лише в нежитлових приміщеннях. Якщо ж таке неможливо, то виготовлення і виробництво хімічних складів необхідно вести в окремо відведеній кімнаті. В обов'язковому порядку, після закінчення роботи, всі без виключення залишки шкідливих хімічних речовин, до яких можна віднести сірку, порох, селітру, вугілля і багато що інше, необхідно винести з кімнати в яке-небудь місце. Місце, в якому повинні зберігатися тривалий час хімічні залишки, має бути обов'язково із земляною підлогою і з кам'яними стінами. У робочій кімнаті не повинні накопичуватися шкідливі речовини. Це може привести до негативних наслідків. Набивати гільзи недавно приготованими хімічними складами слід вести також в окремій кімнаті, але не в тій, де зберігаються основні елементи. У випадку, якщо фахівець набиває гільзи в тій же кімнаті, в якій виготовлялася хімічна суміш, то необхідно в обов'язковому порядку ізолювати свій робочий стіл і робоче місце від залишків хімічного складу. Дотримувати ці правила необхідно для того, щоб уникнути непотрібного вибуху або займання.
Не можна у жодному випадку пресувати або розтирати вибухонебезпечні суміші в сухому вигляді. Особливо це правило стосується тих хімічних сумішей, які містять бертолетову сіль або сірчисту сурму. Якщо все ж, така необхідність існує, то необхідно заздалегідь змочити спиртом даний склад, і потім перетворити його на тістоподібну і рідкувату масу.